Sonbahar Araç Periyodik Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar.

-Fren, Balata, Hidrolik
Yaz ayları, sıkça uzun yolculukların yapıldığı aylar. Bu da balataların yıpranması demek. Fren, balata ve hidrolik bakımlarınız, bu dönemde önem arz ediyor.

-Lastikler
Kış lastiklerine geçiş için zamanlama henüz erken olsa da yazın yapılan yoğun yolculukların arabanızın lastiklerine zarar vermediği düşünülemez. Hava basıncı, dış derinlik gibi lastik kontrolleri, yolculuğunuzu daha güvenli bir hale getirirken fazla yakıt tüketimine de engel olacak.

-Hava Filtresi
Yazın kuru havasıyla maruz kalınan toz, toprak etkisi hava filtrelerini normalde fazla yıpratıyor. Yıpranma ya da yırtılma gözlemleniyorsa değişimde fayda var.

-Far ve Lambalar
Sonbahar ve kış aylarında, aracın ışık sistemlerinin düzgün bir şekilde çalışıyor olması, özellikle kötü hava koşullarında çok önemlidir. Yağmurlu ve sisli günler yaklaşırken, aracınızın bu aksamlarına çok ihtiyacınız olacak.

-Motor Yağı ve Araç Sıvı Kontrolü
Yaz aylarında antifrizin sulanma ihtimali yüksektir. Havalar soğudukça da antifriz araç güvenliği için büyük sorunlar yaratabilir. Motor yağı seviyesi ve araç sıvı kontrolü, sürüş performansınızın ve güvenliğinizin en üst seviyede olmasını sağlayacak.

-Silecekler
Yine sıkça karşılaşacağımız kötü hava şartlarında sileceklerin bakımlı olması ve doğru çalışması, gerekiyorsa değiştirilmesi daha güvenli bir sürüş sağlayacak.